Shooting by prisoner

 

پیش نوشت اول: بعد از اینکه لیسنینگ انجام دادید و قبل از اینکه توضیحات را بخوانید جواب دهید.

 آیا کلمۀ April  را می توان بشنوید؟ آیا سیستم شنوایی مغز شما که به زبان فارسی و یا زبان دیگری عادت کرده قابلیت این را دارد که April  و  و stolen و sheriff و inmate  و custody و correctional و authority را در فایل صوتی تشخیص دهد؟ لطفاً به من جواب دهید از این هفت کلمه گفتم چه تعداد را در دفعۀ اول می شنوید؟ متوجه شده منظورم نیست آیا می توانید این کلمات را بشنوید؟

اگر این چنین است نظام آوایی زبان انگلیسی در مغز شما وجود دارد و قبلاً تمرین کرده اید چون اگر تمرین نکرده باشید مغز شما می شنود و به نزدیکترین صدا و صامت از زبان اولیه شما تشبیه می کند چون خودش نمی تواند pattern  درست کند بنابراین از خودش چیزی می سازد. به جرأت می توانم بگویم که بیشتر از نصف مصوت ها و صامت های زبان انگلیسی کاملاً با زبان فارسی کاملاً متفاوت است،  حالا ما می خواهیم با نظام آوایی زبان خودمان، زبان انگلیسی را متوجه شویم به همین علت است که لیسنینگ بسیار مشکل است. البته اکثر افراد دچار بایاس یا خطای تشخیص درصد دریافت دارند که همیشه بسیار بیشتر از آنچه متوجه می شوند تخمین می زنند.

پیش نوشت دوم: برای هر مصوتی در زبان فارسی در زبان انگلیسی دو یا سه معادل است مثلاً ما یک ” آ ” داریم آنها سه نوع دارند البته آنها سه نوع نیستند اما برای راحتی این طبقه بندی را انجام می دهیم برای بقیۀ مصوت ها هم می توان چنین مساله ای را مشاهده کرد.

پلیس ایالت ایلینوی به شخصی که دو گروگان پرستار گرفته بود شلیک کرد و شخص گروگانگیر  کشته شد. این اتفاق در شهر ژنوا در 40 مایل غرب شیکاگو افتاده است.

کلانتری کن کاین اعلام کرد که بعد از اینکه مداکره با گروگانگیر شکست خورد نیروهای SWAT وارد عمل شدند. گروگانگیر اسلحۀ افسر مراقب correctional را دزدیده بود و مسلح بود.

مقامات گفتند که زندانی 21 ساله بوده و از اوایل آوریل در زندان کن کانی بوده است سپس از روز دوشنبه در بیمارستان بستری شده بود.

نکتۀ اول: بستری شده به صورت hospitalize  گفته می شود.

نکتۀ دوم: عبارت SWATبه معنی نیروهایی هستند که در مواقع اضطراری وارد عملیات می شوند و آن را اداره می کنند.  SWAT مخفف Special weapon and tactics  می باشد swat  هم به معنای ضربت هم می باشد، پس نیروهای ضربت هم گفته می شود.

2 دیدگاه برای “Shooting by prisoner

    1. با سلام
      با تشکر از اینکه اعلام کرده اید که کدام واژه را می توانید بشنوید اما با فایل های صوتی متد تکرار و یا سایلنت دو ثانیه ای
      به نظرم می توان انگلیسی را به عمق ناخوداگاه وارد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *