iran presidential election 2017 result

Download Link No.13

پی نوشت: مهارت لیسنینگ یا مهارت شنیداری؟ آیا واقعاً هر چیزی را می توان مهارت نامید به نظر من اگر شخصی بپرسد فرق مهارت با دانش چیه بهترین جواب اشاره به مهارت شنیداری هست اصلاً با زیاد دانستن چیزی درست نمی شود فقط گیج می شویم

  چقدر زیبا در سایت متمم، معلم عزیزم آقای شعبانعلی روی این نکته دست گذاشته که فقط خواندن نیست که می تواند کاری بکند بلکه مهارت است که می تواند کاری انجام دهد و نام سایت “متمم” هم برآمده از “محل توسعه مهارت های من” است.

  فقط مهارت هست که می تواند چیزی را تغییر دهد نه اینکه فقط چند تا مطلب را بخوانی و بعد احساس کنی که چیزی یاد گرفته ای. این روزها شاید روزی بین یک تا سه ساعت Active listening می کنم و باز هم این نکته را مجدد می خواهم بگویم که با لیسنینگ می توانی انگلیسی یا هر زبان دیگری را یاد بگیری

  اصلاً ما همۀ انسان ها زبان را با لیسنینگ یا شنیدن یاد می گیریم اما نکته ای که لیسنینگ داره اینه که به علت اینکه سن ما بالاتر از 10 سال هست لیسنینگ کمک می خواهد و چون نسبتاً مشکل تر و Boring هست واقعاً انگیزه می خواهد بعضی اوقات پیش خودم می گم چقدر با صبر و حوصله می توان یاد گرفت. خیلی دوست دارم بیشتر در این مورد بنویسم.

توضیحات فایل صوتی:

رئیس جمهور میانه رو Centrist ایران توانست رقیب محافظه کار ( اصول گرا) خود را دیروز (روز جمعه) بعد از مبارزۀ انتخاباتی سنگینی و شمارش آراء turn out the polls شکست دهد.

خبرنگار NPR از تهران گزارش می دهد که حسن روحانی 57 درصد از آراء را کسب کرده است.

کاندیدای اصول گرا به روحانی در این مورد حمله کرد که رشد اقتصادی برای مردم معمولی نبوده و اکثر طرفداران او روی این نکته تأکید داشتند.

مهندس مسعود عاشوری به خبرنگار ما گقت که اکثر ایرانیان به روحانی بار دیگر این فرصت را دادند تا کشور را تغییر دهد و مردم او را بر رئیسی ترجیح دادند که کشور را می خواست به سیاست اصول گراها در دوره های قبلی برگرداند، ملت ایران رشد کرده و نسل جوان new generation خواستار چیزهای جدید هست.

ایرانیان همچنین اعلام کردند که بدترین چیزی که نیاز دارند (بهتر است این جوری ترجمه کنیم که بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد این است که اصول گرایان به قدرت برسند.

در همان روزی که ترامپ از عربستان سعودی Visitمی کند آنها انتظار داشتند ترامپ را به سمتی ببرند که با ایران و نفوذ آنها مقابله سخت تری کند.

نکته اول: به این نکته شدیداً اعتقاد دارم که نباید ترجمه کرد و تا جایی که می شود فقط جهت دادن cue یا clue می خواهم بنویسم و بیشتر آنالیتیک باشه.

نکتۀ دوم: چقدر از این centrist خوشم اومد. confront ، intense ، ordinary و push از لغاتی هست که سعی کنید که در پادکست بشنوید.

نکتۀ سوم: عبارات take office و turn out the polls هم قشنگ بودند. نظر شما در مورد economic improvement چیه؟ هر دفعه که این فایل را گوش می دهم این economic improvement را جزء بهترین قسمت از لحاظ pronunciation این فایل صوتی را می دانم. عبارات has defeated  و intense campaign هم خیلی زیبا تلفظ می شوند هم از لحاظ stressو هم intonation .

7 دیدگاه برای “iran presidential election 2017 result

 1. سلام
  می خواستم چند سوال درباره مهارت شنیداری ازتون بپرسم.
  1) این فایل ها رو چگونه گوش بدهیم بهتر است؟
  مثلا یک فایل صوتی یک دقیقه ای را به سه بخش تقسیم کنیم و هر تکه را چندین بار گوش دهیم؟ یا این که همه ی فایل صوتی را گوش دهیم چندین بار؟
  2) برای همچون منی که <> ام نمی گیرد و دایره واژگان ام هم آن چنان زیاد نیست چه منابعی پیشنهاد می دهید؟
  البته فایل های صوتی ئی که شما در وبگاه تون می گذارید برایم مناسب است. زیرا آن چنان لهجه ها گنگ و نامفهوم نیست و بیشتر کلمات را می توانم تشخیص دهم و هر بار چند کلمه تازه می شنوم و یاد می گیرم.
  3) شما یک فایل را تا چه زمانی به تکرار گوش می دهید؟ تا زمانی که بدون اندیشه آن صوت را بفهمید یا تمرین گفتاری هم می کنید و فایل صوتی را تکرار می کنید تا لهجه و تلفظ تان هم بهبود یابد؟ یا اینکه برای هر فایل مدت زمان خاصی مثلا سه روز را در نظر گرفته اید تا به بی حوصلگی ناشی از تکرار دچار نشوید؟

  بسیار سپاسگذارم از شما و مطالبی که تهیه می کنید.

  1. با سلام، ابتدا از شما به خاطر کامنت شما تشکر می کنم
   در مورد جواب سوال اول شما منتظر بودم که امروز دو حالت جدید فایل را در سایت قرار دهم
   دو حالت که در پست امروز می توانید ملاحظه کنید اولی با دو ثانیه سایلنت و دومی دو بار تکرار می باشد و به نظر من دو بار تکرار بهتر است اما همین الان ایمیلی دستم رسید که دو ثانیه به نظرشان بهتر است.
   من می توانم اطمینان به شما بدهم اگر سختی ابتدای راه را قبول کنید بعد از این سختی راه یادگیری انگلیسی بسیار راحت تر می شود بسیاری از مشکلات ما ناشی از این است که در نظام آموزشی درس خوانده ایم که عمداً و یا سهواً نخواسته اند ما مطلبی یا مهارتی یاد بگیریم شاید شخصی بگوید من بدبین هستم اما واقعاً اعتقاد دارم که سیستم طوری بوده که دانش اموز به بدترین نحو درس بخواند و به بهترین نحو مطلبی یاد نگیرد.
   در مورد سوال دوم شما در مورد این فایل های صوتی بایستی بالاتر از متوسط باشید اما اگر خیلی علاقه به اخبار داشته باشید و در سطح حدود دیپلم هم می توانید استفاده کنید اما امکان دارد زود دلسرد شوید فایل های صوتی آموزشی زیادی هستند اما من اخبارهای ساده شدۀ صدای آمریکا را توصیه می کنم.
   در مورد سوال سوم هم اینکه در مرحلۀ اول بایستی لیسنینگ پایه ای خوبی داشته باشید تا بتوانید صحبت کردن را شروع کنید منظورم لیسنینگ خوب نیست چون لیسنینگ خوب نیاز به مهارت بالایی دارد منظورم لیسنینگ پایه ای خوب هست.
   در مورد بی حوصلگی تکرار واقعاً با شما موافقم که ذهن همیشه می خواهد از چیزهای تکراری فرار کند اما خوب با روش هایی مثل علامت گذاری روی کاغذ می توان تا حدودی فرآیند را تسهیل کرد در عین حال که دچار بی حوصلگی نشوید. روش بعدی که من پیشنهاد می دهم تعیین تعداد است یعنی بگویید من فقط سی و سه بار گوش می دهم و بعد از ان اصلاً گوش نخواهم داد و من همین فرصت را دارم این باعث می شود که ذهن شما بسیار درگیر شود و بی حوصله نشوید
   روش سومی هم دارم که شما با جواب دادن به سوال نوشته شده در پست می توانید ذهن خود را هشیارتر نگه دارید
   از تاخیر در جوابدهی معذرت می خواهم چون می خواستم تا حدودی مفصل جواب بدهم.

   1. سلام
    بسیارممنون از پاسخ تان
    پس از آنکه نظرم رو روی این پست گذاشتم، رفتم و دیگر پست های شما رو دیدم و تا حدی با روش شما و نکاتی که نوشته بودید آشنا شدم.
    از همان روز شروع به یادگیری کردم.نخستین فایل صوتی سایت که مربوط به طرح سلامتی دولت ترامپ بود را گوش دادم و امیدوارم بتونم با اکتیو لیسنینگ مهارت شنیداریم رو تقویت کنم.

    1. با سلام
     نکته ای که بایستی در ابتدا انجام دهید پایین آوردن سرعت است مثلاً نود درصد یا هشتاد و پنج درصد سرعت اصلی
     به نظرم می تواند کمک خوبی برای شروع باشد
     اگر پیشنهاد یا نظری و انتقادی هم داشته باشید به طور حتم روی آن فکر خواهد شد.
     اخبار مثل دروازه ای است به سوی انگلیسی ، بدون لیسنینگ خوب، یادگیری انگلیسی با حفظ کردن پایتخت کشورها تفاوتی نخواهد داشت.

     1. ممنوم از پاسختان
      ببخشید منظورتان از پایین آوردن سرعت و رساندنش به هشتاد و پنج درصد سرعت
      اصلی چیست؟ سرعت یادگیری مدنظرتان است؟

     2. با سلام،
      منظورم اینه که در صورت لیسنینگ در موبایل اپلیکیشن
      Folder music folder or Jet Audio Plus
      نصب کنید و سرعت پخش را کم کنید نمی دانم نود درصد، هشتادو پنج درصد حتی هشتاد درصد
      و اگر در ویندوز لیسنینگ می کنید مثلاً همین
      Jet Audio
      می تواند سرعت پخش را پایین بیاورد و هیچ اشکالی هم ندارد آنقدر گوش بدهید که بدون زحمتی و صرف انرژی منظور گوینده را متوجه شوید (لااقل قسمتی از آن)
      اگر حوصله داشتید هر دفعه اینجا بنویسید چه تعداد گوش کردید و حالت گزارش باشد
      اگر هم علاقه ندارید اینجا بنویسید برای من ایمیل کنید اگر آن را هم خوشتان نیامد برای خودتان روی کاغذ بنویسید مثلاً امروز فایل دوازدهم را مثلاً سی و سه دفعه گوش دادم
      گزارش نویسی قسمت گمشدۀ یادگیری و حتی کار کردن ماست اگر این کار را انجام دهید
      و هر روز کاری که انجام دادید را بنویسید بعد از مدتی نگاه کردن به خود گزارش می تواند انگیزۀ خوبی به شما بدهد
      البته در پست های اولیه در مورد گزارش نوشتم
      اما خواندن مطلب و اعتقاد عمیق به آن و انجام آن فاصلۀ بسیار بسیار زیادی وجود دارد.
      مدتی بود خیلی دنبال اختلاف متد یادگیری و آموزش و پرورش ما با آمریکایی ها بودم
      و یکی از نکاتی که پیدا کردم همین گزارش نویسی است.
      باز هم متشکرم از سؤالتان و مطمئن باشید همیشه حالت تعامل را در اینجا حفظ خواهم کرد.

 2. سلام
  ممنونم از پاسختان
  نکته مهمی رو اشاره کردید. میشه بهتر سخنان گوینده رو فهمید.
  گزارش نویسی هم انگیزه میده هم باعث ثتبیت موضوع در ذهن میشه. در این زمینه متاسفانه کمی تنبلم! اما تلاش در رفع این ضعف دارم و اثرات این تلاش را در کامنت هایم می بینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *