internally displaced person

Download Link  No.15

نکته ای در مورد مهارت شنیداری: این مهارت یا قابلیت لیسنینگ، نیاز به تمرین زیادی دارد یا به عبارت دیگر رسیدن به نتیجۀ مطلوب نیاز به صبر و استقامت دارد و نکته ای که بایستی تأکید کنم این است که هرگز انتظار نداشته باشید که همۀ پادکست را متوجه شوید سعی کنید اما اصلاً انتظار دانستن همه را نداشته باشید و در دام کمال طلبی نیفتید.

توضیحات فایل صوتی:

بیشتر از 30 میلیون نفر around the world در داخل کشورهای خودشان در سال 2016 طبق گزارش مرکز پایش مهاجران و پناهجوبان در ژنو مهاجرتکرده اند have been displaced

خبرنگار NPR  گزارش می دهد که تعداد پناهجویان refugee که در داخل کشور خودشان مهاجرت کرده اند بیشتر از تعداد پناهجویان که به کشورهای دیگری رفته اند می باشد.

جنگ و بلایای طبیعی تعداد زیادی را به صورت ناگهانی مجبور به فرار از خانه هایشان کرده است.

31 میلیون نفر سال قبل از خانه های خودشان فرار کرده اند اما در کشورهای خودشان مانده اند که تعداد آنها بیشتر از پناهجویان به سایر کشورها می باشد.

طوفانstorm وسایر مشکلات اقلیمیweather related events  می تواند جزء بلاهای اقلیمی طبقه بندی شود و بیشترین تعداد افراد را که مجبور به تغییر مکان کرده درچین بوده است.

خشونت هم میلیون ها نفر را در کشورها را مجبور به مهاجرت نماید که کشورهایی که محل اصلی این مهاجرین می باشد کشورهای سوریه ، عراق و یمن می باشد اما کشوری که بیشترین مهاجران اجباری داخلی را به علت خشونت دارد  جمهوری دموکراتیک کنگو می باشد که حدود یک میلیون نفر در سال 2016 مجبور به فرار شده اند.

افزایش تعداد مهاجران داخلی کشورها در ردۀ اول بحران پناهندگی بوده و بیشترین بار از سمت این نوع پناهندگان بر روی فعالان حقوق بشربین المللی می باشد.

نکتۀ عبارات : از عبارات huge burden , natural disaster  خیلی خوشم آمد.

نکتۀ گرامری:   همان طور که می شنوید قبل از سال حرف اضافۀ in  آمده است. حالا به نظر شما قبل از روزهای هفته چه حرف اضافه ای می آید؟ وقتی که این عبارات دو کلمه ای را در پادکست می شنوید لازم نیست آنها را بخوانید فقط چند بار لینینگ فعال کنید کافی است ناخودآگاه شما هم وقتی قبل از سال می خواهید حروف اضافه بگذارید می گویید:  in 2016

نکتۀ تلفظ و استرس و اینتونیشن: لغت global  را چقدر زیبا تلفظ می کند. واژۀ sixteen  روی قسمت دوم آن چه استرس قشنگی دارد. در مورد thirty  روی قسمت اول آن استرس می گذارد.

سوال لیسنینگ: آیا کلمات violence ,burden,monitor,fled  ,displace ,crises,refuge ,disaster,largest  و rising  را می توانید بشنوید؟  از این ده مورد چند تای آنها را می توانید بشنوید؟

پی نوشت اول: اگر می خواهید در مورد این نوع پناهندگان یا مهاجرین بیشتر بدانید ویکیپدیا توضیح خوبی دارد.

پی نوشت دوم: سایت دوست بسیار خوبم هیوا را اینجا می خواهم معرفی کنم که تحت عنوان تسلط دائمی فعالیت می کند و مطالب بسیار خواندنی و مفیدی دارد.

www.fluent-forever.ir

که از روی کتاب ارزشمند fluent forever  نوشته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *