Artificial Intelligent Program

Download Link No.16

نکتۀ مربوط به مهارت شنیداری (لیسنینگ) : امروز داشتم متنی می خواندم و با خودم فکر کردم واقعاً چقدر اختلاف بین اینکه متنی را می خوانیم و متوجه می شویم و مطلبی را گوش می دهیم وجود دارد؟ اگر یک مطلب یکسان را گوش دهیم و بخوانیم مطمئناً هنگام گوش دادن کمتر از آنچه می خوانیم متوجه می شویم. آیا این همان حلقۀ مفقوده یادگیری زبان نیست؟ آیا این اختلاف شدید بین ورودی (Input)  ما از طریق گوش و چشم نمی تواند به صورت نقص عضو زبانی خود را نشان دهد؟ یعنی اینقدر اختلاف بین این دو نوع ورودی وجود دارد؟

یادم می آید در جلسه ای بودم مدیر من خواست به طرف مقابل که آلمانی بود بگوید Sixteen اگر شما استرس را رعایت نکنید امکان ندارد طرف مقابل متوجه شود که منظور شما Sixty است یا sixteen؟ آخر با وضع بدی مجبور شد بگوید ten plus six با اینکه در حدود نیم ساعت هم مکالمه کرده بودند و علی الظاهر مشکلی هم نداشتند، اما روی مسالۀ ساده ای گیر کرده بودند.

توضیحات قایل صوتی:

AI1 Human zip یک برنامۀ هوش مصنوعی، برندۀ اولین بازی از سه مسابقۀ در مقابل برترین go player   های ردۀ خود شد. خبرنگار NPR  از پکن Beijing گزارش می دهد که مسابقه در شهر کوچکی خارج از شانگهای در حال برگزاری است.

نوجوان (البته در پادکست اسم چینی را می گوید اما نتوانستم اسم را بنویسم) نوزده ساله که یک حرفه ای در بازی های  کودکان بود و در یازده سالگی goal master شد و او قسم خورده بود که امروز برندۀ مسابقه باشد اما رقیب او  ؟  که توسط Google sister  ساخته شده باعث حیرت مردم در مورد قابلیت یادگیری تقلید (Mimic)  شهود انسانی human intuition  برای حرکات غیر معمول شد. بازیکنان بازی های بیشتری در روز پنج شنبه و شنبه انجام خواهند داد

نکتۀ گرامری: این فعل is being held  خیلی جالب بود (در حال برگزاری است)

نکتۀ لغات: واژۀ mimic  هم معنی ادا درآوردن و تقلید کردن می باشد.از آن لغاتی هست که خیلی Applicable هست.

نکتۀ عبارت: این ترکیب unorthodox moves  یعنی حرکات غیرمعمول را اولین بار می شنیدم بعد از اینکه آن را شنیدم شاید بیشتر از ده دفعۀ بلند تکرار کردم واقعاً لذت بخش بود فقط نمی دانم دقیقاً در چه موارد دیگری می توان استفاده کرد؟

نکتۀ اینتونیشن و تلفظ و استرس: شاید خیلی ساده به نظر برسد اما به این تلفظ small و hospital  توجه کنید.

سوال: از لغات contest ,swear , intuition, artificial و match  چه تعدادی را می توانید متوجه شوید؟ به نظر شما کدام قسمت این پادکست زیبا به نظر می رسد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *