Has the President kept his promises?

Download Link No.17

نکتۀ لیسنینگ: در مهارت شنیداری اصطلاح guessing را می خواستم معرفی کنم به این معنی که می خواهم بنویسم جایی نخوانده ام البته در پست های بعدی بیشتر توضیح خواهم داد اما اشارۀ کوچکی در اینجا می تواند کمک خوبی باشد.

برای مدتی فکر می کردم شخصی که لیسنینگ انجام می دهد بایستی در مرحلۀ اول همه چیز را بفهمد اما بعدها که بیشتر کار کردم این موضوع را فهمیدم که Listening را می توان به نوعی Guessing نامید چرا که اگر متنی را از قبل نشنیده ایم و بدون خواندن می خواهیم آن را گوش دهیم در این مرحله بایستی guess  انجام دهیم و مرحله به مرحله قدرت guess ما بالاتر برود البته ما در زبان مادری مان هم وقتی مطلبی را می شنویم همه اش در حال guess هستیم اما چون آنقدر متبحر شده ایم وجود این قابلیت را متوجه نمی شویم به همین علت است که این فرآیند guessing دقیقاً همان چیزی است که شما بایستی به دنبالش باشید نه قطعیت که صد البته قطعیت فرآیند یادگیری را تخریب می کند و این موضوع به خوبی در سایت معلم ارزشمندم شعبانعلی بیان شده است.

توضیحات فایل صوتی :

یکی از نمایندگان کنگره که مسئول نظارت هست بر پرزدنت ترامپ lashing out  کرده به این علت که به قولی که داده بود تا سود حاصله از مهمانان کشورهای خارجی در هتل ها و Resort های خودش را به خزانه داری واگذار کند.

خبرنگار NPR گزارش می دهد که قانون اساسی هرگونه هدیه و پرداخت مالی به رئیس جمهور آمریکا را ممنوع کرده است.

اوایل ژانویه، پرزدنت ترامپ Promise  کرده بود که کلیۀ سودهای حاصله از مراسم کشورهای خارجی در هتل ها و اقامت گاه ها را به خزانه داری واریز خواهد کرد.

کمیتۀ نظارت بر اموال مقامات در کنگره، سازمان اقتصادی ترامپ را push کرده که که اعلام کند با چه روشی سودهای حاصله را تشخیص، محاسبه و پیگیری و در نهایت گزارش خواهد داد.

جوابی که سازمان ترامپ به کمیتۀ نظارت داده است بروشور نه صفحه ای که در میان مدیران ارشد سازمان ترامپ در سطخ worldwide  توزیع شده است.

در این pamphlet  اعلام شده که impractical هست که هر مهمان خارجی را شناسایی کرده و از مهمان خارجی سوال کنیم نمایندۀ دولت خارجی هست یا نه؟ که Impede upon personal privacy  خواهد بود و تجربۀ (خوب) آن مهمان از برند ما را کم خواهد کرد.

نکتۀ گرامری: for not keeping his promise از آن عبارات آموزشی هست که نشان می دهد که بعد از حرف اضافه بایستی ing بیاید هر چند که بین آنها not وجود داشته باشد.

نکتۀ اینتونیشن استرس و پرونونسیشن: copy و government و donate , constitution از لغاتی هستند که ارزش دارد چندین بار آن را خودتان تکرار کنید در عین حال که صدایتان را ضبط می کنید دقیقاً سعی کنید همان طور که می شنوید تلفظ کنید اوایل خیلی مشکل خواهد بود اما سعی تان را بکنید.

نکتۀ لغات: لغات Impede , pamphlet , diminish , oversight ,prohibit ,treasury , distributed و constitution و interest از واژه هایی هست که با شنیدن فعال آنها در این فایل و تکرار زیاد به روش “فرا فعال گوش دادن” یا

Over Active Listening (طوری که با فایل صوتی هیپنوتیزم شوید) و ایجاد سؤالات زیاد، برای مدت نسبتاً خوبی در ذهنتان باقی خواهد ماند. راستی آیا واژۀ avoid را می توانید بشنوید؟

پی نوشت: می خواهم در پست بعدی در مورد اینکه چرا برای مهارت لیسنینگ اخبار آن هم NPR را انتخاب کرده ام بنویسم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *