BMW is recalling more than 45,000 older 7-Series cars in the U.S.

Download Link No.18

نکـتۀ مهارت شنیداری: در پست قبلی گفتم که در مطلب جدید خواهم گفت که چرا از اخبار آن هم NPR  اخبار رادیو ملی (ایالات متحده) استفاده می کنم. چند دلیل مهم دارم اما سه تا از مهم ترین آنها را خواهم نوشت.

 اولین دلیل این است که ما ابتدا به اصوات و اینتونیشن (لحن) انگلیسی عادت کنیم و این intonation  بایستی استاندارد باشد مثل شخصی که می خواهد ساختمان بسازد ابتدا بایستی آجرها سالم باشند بعداً هر جا خواستیم آجرها را تکه کنیم و در ساختمان زبانی استفاده کنیم.

شخصی که می خواهد فارسی یاد بگیرد نمی تواند همزمان فارسی رسمی و فارسی با لهجۀ اصفهانی یاد بگیرد. اول انگلیسی استاندارد بعداً برویم به طرف سایر لهجه ها و فیلم ها و آهنگ ها، در غیر این صورت مثل این است که بدون اینکه جمع یاد بگیریم برویم و ضرب یاد بگیریم یا بدون اینکه ضرب یاد بگیریم برویم انتگرال بگیریم.

در ابتدا اشتباه محض است که هر چی آمد گوش کنیم و بعد پیش خودمان فرض بگیریم که در حال پیشرفت هستیم.

دلیل دوم من هم مربوط به تکرار است بدون تکرار نمی توان لیسنینگ را در ذهن رسوب داد آنقدر این تکرار در هر فایل صوتی انجام می شود (البته به صورت فعال) که مانند عکس سه بعدی بعد از مدتی تکرار آن، از درون عکس تصویری دیگر بالا می آید.

دلیل سوم هم شما از یک جا شروع کنید و مثلاً فقط اخبار را یاد بگیرید بعد از مدتی علاوه بر اینکه از شاخه به شاخه شدن جلوگیری می شود و نکتۀ مهم دیگر اینکه اعتماد به نفس کافی به دست می آید که من اخبار انگلیسی را متوجه می شوم خودش اعتماد به نفس خوبی دارد. فقط تصورش را بکنید شخصی در یک سال و یا دو سال بتواند خبر انگلیسی گوش کند و متوجه شود بعداً خود آن اخبار معلمی می شود که من اسم این معلم را می گذارم معلم NPR  و هر خبرکه گوش می کنی مثل این است که شخصی به شما تدریس خصوصی می کند البته این را در نظر بگبربد که فایل صوتی همان طور که بارها اشاره کرده ام به صورت آهسته وارد ناخودآگاه می شود.

توضیحات فایل صوتی:

خودروهای BMW  فراخوان شده که بالغ بر 45000 خودرو که شامل هفت مدل قدیمی که وارد ایالات متحده شده خودروساز هشدار داده که بعضی از این مدل ها ممکن است ناگهانی درب هنگامی که در حال حرکت است باز می شود. فراخوان ها مشمول خودروسازهایی هست که از مدل 2005 تا 2008 تولید شده است.

اطلاعات جدیدی در مورد اقتصاد ایالات متحده به صورت گزارش proven  شده ای اعلام شد که سفارش محصولات تولیدی کاهش یافته است.دولت آمریکا اعلام نمود  مقدار سفارشات در آوریل برای اولین بار برای محصولات فاسد نشدنی بعد از پنج ماه  0.7 درصد کاهش یافته است در حالی که در ماه های قبلی دو درصد افزایش یافته بود.

نکتۀ تلفظی: اگر دقت کنید 5 months  چطوری تلفظ می شود، مثل اینکه th قبل از  s را اصلاً تلفط نمی کند. تلفظ vehicle  را دقت کنید نمی دانم دوران دبیرستان یادتان می آید آنقدر بد به ما لغات را یاد دادند که حالا حالاها باید تلاش و ممارست و سعی و جهد کنیم که خرابکاری های سیستم آموزشی را درست کنیم. بعضی اوقات unconsciously  فکر می کنم conspiracy  در کار بوده است که ما یاد نگیریم. خیلی دوست دارم در مورد این موضوع بیشتر صحبت کنم اما برای این درس کافی است.

حیفم آمد این Automakers  را ننویسم اگر توانستید شبیه گوینده این لغت را با صدای بلند تکرار کنید. آیا کلمۀ warn  را می توانید بشنوید؟

نکتۀ گرامری : قبل از ماه حرف اضافۀ in  می آید مثلاً in April تمام مجاهدت خود را انجام دهید که دیگر نگویید on April  یا at  را به عنوان حرف اضافه استفاده نکنید پس in January   و in August درست است ضمناً اولین حرف ماه ها Capital  هست (حروف بزرگ هست)

نکتۀ عبارتی: این عبارت durable goods  از آن عبارت هایی هست که واقعاً بایستی آن را حفظ کرد.

پی نوشت: طی این سه روز اعضای کانال به حدود 75 نفر رسیده اند با اینکه فقط در اینجا در یکی از پست ها به آن mention  کردم. به خاطر اینکه تلگرام در دسترس تر است به نظر می رسد فضای خوبی برای تبادل اطلاعات باشد اما فضای بدی برای تعامل و یادگیری، خوب ما از مزیت تبادل آسان اطلاعات آن استفاده کرده ایم. آدرس کانال تلگرام همان آدرس دامین سایت هست یعنی

@englishuse

 

2 دیدگاه برای “BMW is recalling more than 45,000 older 7-Series cars in the U.S.

  1. از دوست خوبم به خاطر این مطلب تشکر می کنم در حقیقت در موردی که شما می فرمائید حرف اضافۀ
   on
   به خاطر روز امده است با اینکه قبل از ماه دیده می شود
   یعنی در عبارت شما به روز اشاره دارد
   از کامنت شما بسیار متشکرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *