first foreign trip of US President

Download Link No.14

پیش نوشت:  یادگیری زبان می تواند از طریق Over Active Listening یا “فرا فعال گوش دادن” پیشرفت کند متاسفانه موانع بیشتری نسبت به سایر روش ها داره اما خیلی اثربخش  تر است. فقط نمی خواهم در مورد “مهارت شنیداری” صحبت کنم بلکه “فرافعال گوش دادن” بالاتر از مهارت شنیداری است.

امیدوارم بتوانید Active Listening  داشته باشید چرا نمی گویم Listening  چون هیچ فایده ای ندارد البته در دوران Critical Learning که امروز در متمم نیز از آن بحث شده و حدود  ده سالگی است Passive Listening  شاید مفید باشد اما برای سنین بالاتر  Active Listening می تواند معجزه کند. در سایت متمم در مورد Critical Period بحث شده که پیشنهاد می کنم ان را مطالعه کنید.

نکتۀ اول: شما از چه لغت و عبارتی در این فایل صوتی لذت بردید؟ شما اگر از این فایل لذت نبرید و حالت احساسی نسبت به آن نداشته باشید مطلبی را نمی توانید خوب یاد بگیرید یا بهتر بگویم وارد ناخودآگاه شما نمی شود. پس لطفاً اگر به یادگیری خودتان علاقه دارید  در هر پست فقط یک لغت و یا یک عبارت انتخاب کنید همین حساسیت و وسواسی که در بعضی موارد برای انتخاب لغت و یا عبارت مورد علاقه تان می گذارید باعث فعال شدن شدید مغز و ذهن شما می شود. البته راه های دیگری برای Active Listening  وجود دارد اما فعلاً همین نکته را داشته باشید و عمل کنید. تصمیم دارم یکی از نکات هر پست را در مورد Active Listening بنویسم.

نکتۀ دوم: ابتدا بایستی دقیقاً تلفظ و استرس و Intonation  هر لغتی را یاد بگیرید که این کار فقط با Over Listening می تواند اتفاق بیفتد.

توضیحات فایل صوتی:

پرزدنت ترامپ در اولین سفر خارجی رسمی دوران ریاست جمهوری وارد پایتخت عربستان سعودی شد. خبرنگار NPR  گزارش می دهد که برای سعودی ها این سفر بسیار مهم و تاریخی می باشد.

اولین نگرانی مربوط به تأمین امنیت می باشد و اطراف هتلی که ترامپ مستقر است تحت تدابیر شدید امنیتی بوده و در چهارراه های مهم مأ موران امنیتی (سربازها) ایستاده اند.

همزمان با سفر پرزدنت ترامپ، سران چهل کشور از خاورمیانه، آفریقا، آسیا در اجلاس حضور دارند که بزرگترین summit  هست که تا به حال آنجا برگزار شده است علاوه بر اینکه برای مقامات سعودی این سفر پرزدنت ترامپ مهم است وقتی با مردم صحبت می کنی آنها نیز از اینکه اولین کشور خارجی هستند که پرزدنت ترامپ آن را انتخاب کرده خوشحال هستند.

نکته سوم: به تلفظ security توجه کنید آیا می توانید intersection , head of states ، foreign trip و biggest gathering را بشنوید؟ شما از کدام لغات یا عبارت خوشتان آمده؟

پی نوشت: ایمیل هایی دریافت کرده ام که عنوان کرده اند دسترسی به تلگرام برای آنها راحت تر هست و می توانند راحت تر پیگیری کنند این آدرس تلگرام این سایت هست اما کامنت در اینجا را فراموش نکنید چون تلگرام به هیچ وجه محیط مناسبی برای تمرین و یادگیری نیست. یادگیری با تولید ایجاد می شود فقط گوش دادن هیچ کمکی نمی کند. همان طور که در ابتدای این پست نوشتم فقط نوشتن یک عبارت یا حتی یک واژه می تواند کمک کند که گوش دادن فعال Active Listening  داشته باشید.

باز هم شدیداً اعتقاد دارم که تلگرام نمی تواند محیط efficient باشد  نه اینکه بقیه کانال ها نامناسب هستند بلکه تعاملی بودن بسیار عامل مهمی است و تلگرام می تواند جهت تبادل اطلاعات خوب باشد.

https://t.me/englishuse

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *