using rocket again

Download Link No.10

پیش نوشت: به تلفظ لغات Schedule، Successfully، commercial، flight، June، Satellite، tons توجه کنید. آیا گوشتان حساسیت و یا تربیت (پرورش) خاص خود برای شنیدن این لغات را پیدا کرده است؟ آیا گوشتان توانایی این بالا و پایین شدن استرس و intonation  و لحن را متوجه می شود؟

امیدوارم دچار بایاس یا خطای بالاتر حساب کردن مهارت شنیداری یا لیسنینگ خود نشوید. در بعضی موارد افرادی را دیده ام که می گویند مثلاً هشتاد درصد متن اخبار و یا فیلم را می فهمند!  بعد که ازش سوال می کنی چه گفت معلوم می شود که بالاتر اعلام کردن درصد دریافت لیسنینگ خودش یک خطای تخمین محسوب می گردد.

شرکت SpaceX با موفقیت ماهوارۀ مخابراتی تجاری خود را از پایگاه فضایی کندی پرتاب نمود.

خبرنگار ما برندن برد گزارش کرده که این شرکت خصوصی، شش پرتاب و استقرار ماهواره در مدار داشته که موفقیت آمیز بوده است.

شرکت SpaceX   در نظر داشته که برنامۀ پرتاب های خود را سرعت ببخشد

 وزن ماهواره حدود 6 تن می باشد مقدار بار اضافه شده که همراه این ماهواره در مدار بالا قرار می گیرد که راکت (موشک) را مجبور به برگشتن می نماید.

این شرکت خصوصی مجموعه ای از بوسترلندینگ را در کارنامه خود دارد که از موشک مجدد استفاده می شودو هزینۀ نهایی کاهش می یابد.

نکتۀ اول: لغت Launch  فقط به معنای شروع شدن نیست بلکه معناهای دیگری هم دارد مثل پرتاب کردن، مامور کردن، اقدام کردن

پی نوشت اول: به این خاطر از واژۀ تربیت یا پرورش استفاده کردم  چون منظورم Train است و با آموزش تفاوت بسیاری دارد. لیسنینگ یا مهارت گوش کردن با آموزش ارتقاء نمی یابد بلکه نیاز به Train  و تربیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *